.UML - diabeł tkwi w szczegółach

Autorzy Języka UML

Grady Booch wraz z Ivarem Jacobsonem i Jamesem Rumbaughem zaimplementowali ten nieformalny język, który tak naprawdę ratuje życie niejednemu systemowi informatycznemu... Dlaczego? Pewnie znany jest wszystkim problem na płaszczyźnie komunikacji międzyludzkiej poziomu programista (czyt. webdesigner, webdeveloper, webmaster) <=> reszta świata.

Nić porozumienia

Aby te osoby mogły się porozumieć, (ba, dojść do wspólnego zrozumienia tego samego problemu/zagadnienia) musi zostać uruchomiony inny składnik działający we wspólnym i odpowiednim dla każdej z osób modelu abstrakcji: Graficzno - Obiektowym. Chyba najczęściej spotykanym w roli diagramu obiektów i diagramu przypdków użycia.

To działa!

Naprawdę ten język porozumiewania się jest idealny. I dzięki niemu każdy projekt ma dużą szansę zakończyć się sukcesem. To tylko "zajawka", cały opis znajdziecie po tym adresem: Unified Modeling Language.
Wersja demo: Przykładowy mój diagram.
Jest on dość złożony, no ale tego wymagał system - dzięki temu diagramowi porozumienie się w warstwie zleceniodawca <=> programista jest dużo bardziej efektywne.
Słowami człowiek nie jest w stanie tyle złożonych i dokładnych informacji przekazać.

2017 - Internet.Media - Damian Krawiec, Zielona Góra, Lubuskie
m@internet.media.pl