.Portfolio

ProMe - prognostyczne modelowanie epidemii Covid-19

Webserwis został stworzony na potrzeby projektu badawczego ProMe (UKSW w Warszawie i CNT). Umożliwia on otrzymywanie wyników modeli prognozowania Covid-19 i ryzyk epidemii (dane z API), dla systemu ochrony zdrowia. Webserwis dostępny jest za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Wyniki prezentowane są za pomocą tabel, wykresów i map.
Technologie [CentOS, Bootstrap, PHP-OOP, OpenLayers, DataTables, ChartJS, FontAwesome PRO, RWD, IM-CMS, LESS-CSS, MariaDB, jQuery, API, cURL]
Więcej [karta projektu]

www.royalpack.com.pl

Projekt polgał na implementacji i kompleksowym wdrożeniu responsywnego serwisu internetowego. Serwis bazował na najnowszej wersji silnika IM-CMS (wersja 3.2020). Wersja ta przynosi naprawdę wiele udoskonaleń, poczynając od poprawy ergonomii pracy po stronie CMS, jak i kwestie związane z szybkością działania po stronie użytkownika.
Serwis zawiera bardzo dużo informacji zawartych w bazie danych. Wszystkie te informacje zostały dodatkowo przetłumaczone na 3 obce języki: angielski, niemiecki, francuski.
Technologie [Bootstrap, PHP-OOP, FontAwesome PRO, RWD, IM-CMS, LESS-CSS, MySQL, jQuery, Animate.css]
Demo [on-line]

www.ekoforma.com

Projekt polgał na implementacji i kompleksowym wdrożeniu responsywnego serwisu internetowego, o tematyce zdrowego żywienia i podróżach. Dodatkowo zaimplementowany został moduł bloga. Serwis w całości oparty jest na najnowszej wersji silnika CMS - mojego autorstwa IM-CMS. Przyjemność i efektywność pracy z najnowszym IM-CMS zaskoczyła, nawet mnie . Nasamowicie prosta możliwość aktualizacji rdzenia czy elementów...to po prostu magia...
Ciekawostką, która moim zdaniem, fajnie wpasowała się w tematykę serwisu jest zestaw ikon Fonawesome PRO dla poszczególnych typów dań.
Technologie [Bootstrap, PHP-OOP, FontAwesome PRO, RWD, IM-CMS, LESS-CSS, MySQL, jQuery, Animate.css]
Demo [on-line]

www.randdtech.pl

Projekt polgał na implementacji i kompleksowym wdrożeniu responsywnego serwisu internetowego z systemem CMS. Serwis w całości oparty jest na najnowszej wersji silnika CMS - mojego autorstwa CMS-BF wersja 9.5. Najważniejsze aspekty serwisu od strony fornt i back -end to: responsywność (wstępnie Panel Administratora), ruchomy slider z subtelną animacją zoom, mapowanie z poprzednią wersją strony (.htaccess), baza produktowa, autorski CMS-BF, generatory PDF, rejestracja i logowanie, przydzielanie uprawnień, dwuetapowe uwierzytelnianie podczas rejestracji, autorski moduł CAPTCHA (generowanie obrazu skryptem).
Technologie [Bootstrap, FontAwesome, RWD, CMS-BF, LESS-CSS, MySQL, jQuery, JSON, API]
Więcej [karta projektu]
Demo [on-line]

www.internet.media.pl/im-cms

Projekt to urzeczywistninie pomysłów zebranych przez 10 lat pracy i nauki.
Zmiana nazwy z BF-CMS na IM-CMS.
Technologie [Komercyjne środowisko PhpStorm IDE, Composer, Bootstrap 4.3.1, PHP-OOP 7.x, MySQL 5.7 (triggery dwóch zdarzeń przy jednej tabeli), LESS-CSS, jQuery, FontAwesome PRO, RWD, AJAX]
Więcej [karta projektu]
Demo (demo@demo.pl, demo) [on-line]

www.savananieruchomosci.pl

Projekt polegał na implementacji responsywnego portalu z wyszukiwarką nieruchomości, "jak w otodom". Wdrożenie na mocno zmodyfikowanym autorskim CMS-BF. Integracja z systemem ASARI (API).
Technologie [Bootstrap, PHP-OOP, MySQL, LESS-CSS, jQuery, HTML5, FontAwesome, RWD, AJAX, XML, CSV, Integracja ASARI]
Więcej [karta projektu]
Demo [on-line]

www.moonphasestudio.com

Projekt polgał na implementacji i kompleksowym wdrożeniu responsywnego serwisu internetowego z nowym już systemem CMS. Jest to można powiedzieć pierwszy projekt oparty na nowym silniku IM-CMS ver. 1.5. Tematyka to film i fotografia, klimat ciemny, surowy, minimalistyczny.
Technologie [Bootstrap, FontAwesome, RWD, CMS-BF, LESS-CSS, MySQL, jQuery, JSON, API]
Więcej [karta projektu]
Demo [on-line]

www.woodla.pl

Projekt polegał na implementacji responsywnego konfiguratora malującego drewniane klocki. Algorytm musiał działać w proporcajach: ilość kolorów, ilość kształtów. Możliwość grawerowania. Zaimplementowany został w silniku Prestashop (możliwość zakupu zaprojektowanego zestawu). Działanie to mieszanka obiektu Canvas i jQuery. Całkowite przekazanie praw autorskich.
Technologie [jCanvas, Bootstrap, jQuery, Smarty, Prestashop, RWD, AJAX]
Więcej [karta projektu]
Demo [on-line]

www.aqua.net.pl (wersja 2021)

Projekt polegał na implementacji responsywnego serwisu internetowego dla firmy "AQUA - Grupa SBS" sp. z o.o. Serwis został zbudowany w oparciu o najnowszy silnik IM-CMS, jest na bieżąco aktualizowany. Relatywnie duży udział w projekcie miały ikony w wersji PRO: Fontawesome 5.15, które nb. od razu zostaną podmienione na wersje "thin" (bardzi cienkie obrysy), gdy ta szerokość będzie dostępna w repozytoriach twórców.
Technologie [Bootstrap, PHP-OOP, FontAwesome PRO, RWD, IM-CMS, LESS-CSS, MySQL, jQuery, Animate.css]
Demo [on-line]

www.tophome24.pl

Projekt polegał na zaprojektowaniu i realizacji sklepu internetowego opartego na silniku prestashop w wersji 1.6 (w 1.7 nawigacja fasetowa wciąż nie działa prawidłowo - zarządzanie). Najciekawsze w tym projekcie było zintegrowanie sklepu z systemem ERP Subiekt GT i Allegro (obsługa wielu kont).
Silnik Prestashopu stał się, można powiedzieć, "sercem" całego systemu (był pośrednikiem w obustronnej wymianie pomiędzy Subiekt GT i Allegro).
Technologie [Prestashop, Bootstrap, FontAwesome, RWD, zdjęcie typu Stock]
Więcej [karta projektu]
Demo [on-line]

www.rugia.com.pl

Projekt polegał na implementacji responsywnego serwisu dla branży asortymentu gazowniczego. Dominuje biel z akcentami zieleni i wykończenie czernią. Slider animowany "omiata" powierzchnię obrazu i zoomuje punkty.
Wdrożenie na autorskim CMS-BF w wersji 9.0
Technologie [Bootstrap, PHP-OOP, MySQL, LESS-CSS, jQuery(Animate), HTML5, FontAwesome, RWD, AJAX, Fotolia]
Więcej [karta projektu]
Demo [on-line]

www.dkperformance.eu

Projekt polegał na implementacji systemu wymiany plików. Pliki zawierają informacje i parametry na temat poszczególnych aut, a także dane mówiące o możliwościach tuningu. W systemie można również prowadzić konwersjację i kupować kredyty (za pośrednictwem automatycznego paypal). W ramach DK performance możemy również za pomocą tabeli przyrostu mocy, określić jaką moc i moment obrotowy zyska nasze auto po danym etapie tuningu. Mój udział w projekcie to implementacja całego silnika systemu + baza danych.
Technologie silnika [PHP-OOP Engine, MySQL, jQuery, NetBeans IDE PHP]

www.e-markizy.pl

Projekt polegał na implementacji responsywnego konfiguratora rolet i markiz. Wdrożenie dedykowane. Integracja z systemem sklepowym Woocommerce. Osobne bazy danych.
Technologie [Bootstrap, PHP-OOP, MySQL, LESS-CSS, jQuery, HTML5, FontAwesome, RWD, AJAX, XML, CSV, JSON]
Więcej [karta projektu]
Demo (silnik) [on-line]
Serwis WWW [on-line]

www.biustonosze24.pl

Projekt polegał na implementacji responsywnego sklepu internetowego z kolekcją biustonoszy pooperacyjnych i bezszwowych.
Layout bardzo minimalistyczny. Wdrożenie na silniku Prestashop 1.6.
Technologie [Prestashop 1.6, Bootstrap, jQuery, HTML5, FontAwesome, RWD, AJAX]

www.ejprim.pl

Projekt polegał na implementacji strony z branży budownictwa w oryginalny sposób. Postanowiłem zaiplementować na własnym CMS efekt paralaksy.
Technologie [Bootstrap, PHP-OOP, MySQL, LESS-CSS, jQuery, Materialize, HTML5, FontAwesome, RWD, AJAX]
Więcej [karta projektu]
Demo [on-line]

www.allexis.pl

Projekt polegał na implementacji konfguratora do projektowania biżuterii. Wszechobecny jQuery.
Technologie [PHP-OOP, MySQL, CSS, jQuery, AJAX]
Więcej [karta projektu]
Demo [on-line]

www.hitechperformance.co.uk

Projekt polegał na implementacji systemu wymiany plików. Pliki zawierają informacje i parametry na temat poszczególnych aut, a także dane mówiące o możliwościach tuningu. W systemie można również prowadzić konwersjację i kupować kredyty (za pośrednictwem automatycznego paypal). W ramach HiTech możemy również za pomocą tabeli przyrostu mocy, określić jaką moc i moment obrotowy zyska nasze auto po danym etapie tuningu. Mój udział w projekcie to implementacja całego silnika systemu + baza danych.
Domena ma podpięty SSL. Odbiorcami systemu są głównie użytkownicy z Wielkiej Brytanii.
Technologie silnika [PHP-OOP Engine, MySQL, jQuery, AJAX]

www.kskorner.pl

Projekt polegał na implementacji responsywnego serwisu internetowego z bazą zawodników (dynamiczne API), kalendarzem imprez, panelem zawodów. Wdrożenie na autorskim CMS-BF w jeszcze bardziej "podrasowanej" wersji 8.5 - dodatkowa wyszukiwarka i poruszanie się z poziomu edycji rekordów.
W tej wersji tak naprawdę rozpoczął się proces wdrażania responsywnego BF-CMS od strony Panelu Admina. Technologie [Bootstrap, PHP-OOP, MySQL, LESS-CSS, jQuery, HTML5, FontAwesome, RWD, AJAX, API]
Więcej [karta projektu]
Demo [on-line]

www.miks-uf.eu

Projekt polegał na implementacji strony z branży doradztwa finansowego. Autorski CMS-BF.
Technologie [Bootstrap, PHP-OOP, MySQL, LESS-CSS, jQuery, HTML5, FontAwesome, RWD]
Więcej [karta projektu]
Demo [on-line]

www.zelowokolorowo.pl

Projekt polegał na implementacji strony designerskiej dla studia manicure. Wdrożenie na autorskim CMS-BF.
Technologie [Bootstrap, PHP-OOP, MySQL, LESS-CSS, jQuery, HTML5, FontAwesome, RWD, AJAX]
Więcej [karta projektu]
Demo [on-line]

www.miziajkowo.pl

Projekt polegał na implementacji bloga - galerii ze wsparciem efektu paralaksy. Wdrożenie na autorskim CMS-BF.
Technologie [Bootstrap, PHP-OOP, MySQL, LESS-CSS, jQuery, HTML5, FontAwesome, RWD, AJAX, Parallax]
Demo [on-line]

www.aqua.net.pl (migracja drupal 7 do IM-CMS)

Projekt polegał przeniesieniu serwisu opartego na silniku drupal 7 (tryb multisite) do systemu CMS mojego autorstwa IM-CMS ver 1.2. Zastosowany w drupalu szablon musiałem jeszcze raz zaprojektować i dostosować do wymagań IM-CMS (ale nie było to mocno praco- i czaso- chłonne).
Bardziej wymagającym zadaniem okazało się przeniesienie samej bazy danych do struktury IM-CMS.
Technologie [Bootstrap, PHP-OOP, MySQL, LESS-CSS, jQuery, HTML5, FontAwesome PRO, RWD, AJAX]
Demo [on-line]

www.eotech.pl

Projekt polegał na implementacji strony firmy produkcyjnej. Oczywiście wdrożenie na autorskim CMS-BF.
Technologie [Bootstrap, PHP-OOP, MySQL, LESS-CSS, jQuery, HTML5, FontAwesome, RWD, AJAX]
Więcej [karta projektu]
Demo [on-line]

Tuning database

Projekt dla firmy brytyjskiej, polegał na implementacji 4 pól input - typu select, przy czym każde kolejne pole było dynamicznie wypełnianie na podstawie wyboru dokonanego w polu poprzedzającym. Oczywiście zasoby "wstrzykiwane" do pól pobierane były z bazy danych za pomocą technologii AJAX (bez przeładowania strony). Do systemu zaprojektowany został także dość złożony Panel CMS. Branża motoryzacyjna, silniki, roczniki.
Technologie [PHP-OOP, AJAX, NICE-SELECT, RWD, MySQL]

Hurtownia książek - API Elibri

Projekt polegał na skonstruowaniu hurtowni książek bazującej na danych pobranych z systemu API wydawców (API Elibri). Cały serwis pracuje w większości w oparciu o technologię AJAX. Przełączanie stron, filtrowanie rekordów (nawigacja fasetowa), operacje na koszyku. Do warstwy widoku dołączony jest mocno zmodyfikowany i silnie dedykowany silnik mojego CMS. Całość tworzy naprawdę pokaźny system. Zwracane dane przekazywane są w formacie JSON. Ponadto system CMS posiada moduł dwukierunkowej integracji z serwisem Allegro, jednokierunkowej z Ceneo i Google Merchant.
Technologie [Bootstrap, PHP-OOP, MySQL, LESS-CSS, jQuery, HTML5, FontAwesome, RWD, AJAX, JSON]
Więcej [karta projektu]
Demo [on-line]
Demo Administrator (admin, 1234) [on-line]

Layout w ciemnej scenerii

Projekt polegał na implementacji Layout'u dla strony firmowej.
Technologie [Photoshop CS6]

www.sawood.eu

Projekt polegał na implementacji strony dla firmy stolarskiej (głównie schody). Wdrożenie na autorskim CMS-BF wersja klasyczna 6.0.
Technologie [Bootstrap, PHP-OOP, MySQL, jQuery, HTML5, RWD]
Więcej [karta projektu]
Demo [on-line]

www.runplanet.pl

Projekt polegał na implementacji sportowego sklepu internetowego w całości opartego na silniku prestashop. Wdrożenie nastąpiło na wersji silnika 1.6.1.4, w późniejszym czasie nastąpił upgrade do wersji 1.6.1.13.
Technologie [Bootstrap, Smarty, HTML5, RWD, Prestashop]
Demo [on-line]

Silnik Chat'u

Projekt polegał na implementacji silnika chatu do zdalnej pomocy. Działa w technologii AJAX. Chat był pisany w roku 2010. Aby dobrze przetestować skrypt, należy zalogować się do panelu klienta i administratora w dwóćh różnych kartach przeglądarki.
Technologie [AJAX, PHP-OOP]
Panel klienta (wpisujemy dowolny nick) [klient]
Panel admina (admin, 1234) [admin]

layout sklepu internetowego

Projekt polegał na stworzeniu layoutu (szablon graficzny) do specjalistycznego sklepu internetowego.
Technologie [Photoshop CS6, Corel]

www.spsulecin.pl

Projekt polegał na implementacji strony szkoły podstawowej z Sulęcina. Oczywiście wdrożenie na autorskim CMS-BF, w 2015 jeszcze w klasycznej wersji 5.0.
Technologie [PHP-OOP, MySQL, CSS, jQuery, HTML5, RWD, AJAX]
Więcej [karta projektu]
Demo [on-line]

Emulacja technologii AJAX (dostosowanie dla robotów)

Projekt polegał na implementacji katalogu z produktami specjalistycznymi. Sposób prezentacji produktów odbywa się przy udziale technologii AJAX, ale nie wprost. Czasmi content zostaję pobrany za pośrednictwem AJAX'a, ale zawartość i tak jest renderowana od początku z odpowiednim URL.
Taki zabieg umożliwia robotom wyszukiwarek lepszą indeksację.
Technologie [AJAX, PHP-OOP, SASS (kompilacja lokalna), jQuery, RWD]
Demo [on-line]

Pokaz mocy technologii AJAX

Projekt polegał na implementacji katalogu z produktami specjalistycznymi. Sposób prezentacji produktów odbywa się przy udziale technologii AJAX. Nawigacja fasetowa (filtrowanie), wyszukiwarka, zdarzenia koszyka - wszystko działa błyskawicznie!
Technologie [AJAX, PHP-OOP, SASS (kompilacja lokalna), jQuery, RWD]
Więcej [karta projektu]
Demo [on-line]
Demo (emulacja AJAX) [on-line]

www.aqua.biz.pl

Projekt polegał na implementacji systemu on-line zintegrowanego z programem klasy ERP (dotacja UE). Implementacja całkowicie dedykowana.
Technologie [PHP-OOP, MySQL, jQuery, HTML5, RWD]
Więcej [karta projektu]
Demo [on-line]

Allegro API

Projekt polegał na integracji dedykowanej aplikacji internetowej z API serwisu Allegro. Typ integracji to WebAPI, czyli tzw. fid'y w doCheckNewAuctionExt() wymagane do połączenia poszczególnych elementów, np. nazwa aukcji, nowy opis (format JSON). Każdy model fida wygląda tak samo, różnica obejmuje tylko identyfikator - który wskazuje de facto z jakim typem danych będzie integrowane źródło.
W roku 2018 WebApi zostaje porzucony przez Allegro na rzecz REST API.
Technologie [API, JSON, PHP]

www.instamax.com.pl

Projekt polegał na implementacji strony dla firmy instaltorskiej. Wdrożenie na autorskim CMS-BF.
Technologie [Bootstrap, PHP-OOP, MySQL, jQuery, HTML5, RWD]
Więcej [karta projektu]

autorski system CMS

Wdrażany do większości serwisów WWW mojego autorstwa. Stale rozwijany.
Technologie [Bootstrap, PHP-OOP, MySQL, LESS-CSS, jQuery, HTML5, FontAwesome, RWD, AJAX, XML]
Więcej [karta projektu]

autorski system CRM

Praca inżynierska.
Technologie [PHP-OOP, MySQL, JavaScript: prototype.js, window.js, effects.js, scriptaculous.js]
Więcej [karta projektu]

program lojalnościowy

Programistyczny silnik (algorytmy, procedury, zależności, automatyzacja procesów, warunki). Matryce, struktury logiczne, konta, przypisania, polecenia.
Technologie [PHP-OOP Engine, MySQL InnoDB]

Mapowanie aukcji Allegro z zamówieniem od odbiorców (ERP)

Programistyczny silnik, ułatwiający pracę operatorom systemu ERP. Silnik tworzy definicję dokumentu zamówienia od odbiorców w systemie ERP na podstawie danych z aukcji Allegro.
Technologie [PHP-OOP Engine, MySQL InnoDB, XML, CSV, Struktury danych]

kalkulator JavaScript + AJAX

Projekt kalkulatora działającego bez przeładowania strony (pobierającego dane "w locie"), przeliczającego wynik w momencie zmiany parametrów wejściowych.
Technologie [jQuery, AJAX, MySQL, PHP-OOP]
Demo [on-line]

Agregator oddziałów

System integrujący 14 oddziałów firmy.
Początek subdomeny wskazuje zasoby do pobrania (np. dane oddziału Wrocław w subdomenie wroclaw.aqua.net.pl).
Technologie [Bootstrap, PHP-OOP, MySQL, CSS, jQuery, HTML5, FontAwesome, RWD]
Demo [on-line]

www.betty.pl

Projekt bardzo wiekowy (wówczas bez wymagań RWD) polegał na implementacji bazy produktowej firmy produkującej akcesoria meblowe.
Ciekawą funkcjonalnością jest momentalne zbliżenie obrazu w momencie najechania myszą na zdjęcie produktu lub nazwę kategorii.
Technologie [PHP-OOP, MySQL, CSS, jQuery]
Demo [on-line]

Strumieniowanie obrazu z kamer IP (2009)

Projekt realizowany dawno temu (jak na upływający czas w sektorze IT). Polegał na strumieniowaniu obrazu wideo przy pomocy kamer IP. W ówczesnych czasach parametry obrazu jakie można było osiągnąć to rozdzielczość 576p przy 20 klatkach/sek. (efekt WOW). Ale to nie wszystko, "tylko", albo aż 500 użytkowników w jednym czasie mogło oglądać ten materiał video. Naprawdę w roku 2009 to robiło wrażenie, a koszty hostingu do którego kierowane były strumienie były ogromne.
Jak to działało? Hostingodawca otrzymywał od źródła pojedyńczy strumień i rozpropagowywał go w sieć Internet na zasadzie światła z latarnii morskiej. Razem u źródła były 4 strumienie (4 kamery).
Technologie [Flash, streaming, video]

Polska sprzedaż (wizualna interpretacja danych)

Projekt polegał na interpretacji wizualnej danych pochodzących z systemu ERP.
Opis algorytmu: pobranie danych z ERP (w tym wartości marży i kodu pocztowego kontrahenta z pojedynczego dokumentu sprzedażowego), przypisanie danego kodu pocztowego do wojwództwa (zewnętrzny serwis mapowania), doliczenie dla województwa wartości marży danego dokumentu.
Program wskazywał również tzw. "współczynnik spójności" - czyli odchylenie [%], które pojawiło się w wyniku np. braku kodu pocztowego u danego kontrahenta.
Technologie [PHP-OOP, XML, CSV jQuery]

Moduł prestashop - google merchant

Moduł do generowania pliku XML dla Google Merchant. Kartoteki przypisane do kategorii Merchant.
Technologie [XML, PHP-OOP, Smarty, Prestashop]

framework AJAX/CLOND


2021 - Internet.Media - Damian Krawiec, Zielona Góra, Lubuskie
m(at)internet.media.pl