.Struktura logiczna

Moduły CMS beFrame 3.5

System beFrame zbudowany jest z wielu modułów, które składają się na warstwę widoku strony internetowej (to co widzi użytkownik). Każda z tych sekcji realizuje daną funkcję na stronie. Przykładowo w systemie beFrame blok newsów to element o nazwie "small-widget". Dla "small-widget" przewidziane jest 1 zdjęcie, nagłówek, tekst, adres url i kategoria (bo z tego elementu może również skorzystać np. sekcja wydarzenia). Dodatkowo, jeżeli w pole adres url wprowadzimy np. nazwę innej podstrony naszego serwisu to uzyskamy sekcje newsów, w której każdy z nich prowadzi do osobnej podstrony.

Elastyczny do zarządzania

Czyli widać jak element "small-widget" jest elastyczny w zarządzaniu. I to wszystko właściciel serwisu robi sam z poziomu panelu CMS. Tak pomyślany jest cały system. Modułów w systemie jest obecnie 5:
  • wspomniany "small-widget" z dowolną ilością kategorii,
  • "main banner" (zarządzanie pokazem slajdów baneru głównego),
  • "alerts" (ostrzeżenia lub informacje podczas renderowania strony),
  • "galeries" (galerie zdjęć na stronach serwisu),
  • "site content" w edytorze WYSWIG (treści na stronach serwisu).

Pozycjonowanie i organizacja strategii SEO

Dodatkowo do systemu wdrożony jest osobno dedykowany videoplayer. Każdym wymienionym elementem można dowolnie zarządzać (a niektóre łączyć ze sobą) w panelu administracyjnym, ogólny schemat przedstawiony jest na rysunku 1. Ponad to w panelu dostępne są: podstawowe ustewienia seo, ikonka flavicon, logi, monitor systemu, edycja profilu. Wszystkie wymienione do tej pory elementy zostanią dokładnie opisane w dalszej części dokumentacji. Teraz przejdę do opisu technologii jakich użyłem do napisania systemu, wraz ze specyfikacją klas wygenerowanych w języku serwera.

2024 - Internet.Media - Damian Krawiec, Zielona Góra, Lubuskie
m(at)internet.media.pl